Czy można dać czujkę sprawdzającą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

Wolne tematy, możesz napisać co myślisz.
tomaszkowal
Posty: 25
Rejestracja: 09 maja 2016, 14:11

Czy można dać czujkę sprawdzającą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

Postautor: tomaszkowal » 06 cze 2016, 14:46

Dzień dobry, często jestem zmuszony wyjechać na dłuższy okres w zimę z domu. Wyjazdy w ostatnim czasie stają się coraz dłuższe i muszę w jakiś sposób chronić budynek przed mrozami i zamarznięciem instalacji CO. Posiadam kocioł na ekogorszek, który przy dłuższych wyjazdach się nie sprawdzał. Kupiłem więc kolejny piec elektryczny. Teraz już nie występuje kłopot z brakiem paliwa lub jego wygaśnięciem. Natomiast jak mnie nie ma w budynku to nie mogę zweryfikować czy piec funkcjonuje poprawnie i jaka jest w domu zadana temperatura. Dlatego pomyślałem aby do systemu alarmowego dodać czujki, które monitorują temperaturę powietrza w pomieszczeniach. Czy ktoś miał do czynienia z tego rodzaju rozwiązaniem?

podobne tematy:
adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:47

Czy można zamontować czujkę sprawdzającą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

Postautor: adamniczyj » 06 cze 2016, 15:08

Cześć, rozwiązanie twojego kłopotu odnajdziesz tutaj: Wady postawy ciała Rzeszów . Poniżej masz schemat, który pokazuje możliwości obecnych systemów alarmowych. Do każdej centrali systemu alarmowego jesteś w stanie podłączyć różnego typu czujki. Najczęściej montowane są te, które ostrzegają o włamaniu do budynku. Występują jeszcze czujki, które mierzą stężenie gazów oraz temperaturę powietrza. Te ostatnie będą dla ciebie. Ustawiasz na nich minimalną temperaturę. Jak zanotują niższą temperaturę w pomieszczeniach to włącza się alarm. Te właśnie będą dla ciebie idealne.

podobne tematy:
Ostatnio zmieniony 12 lis 2021, 12:32 przez adamniczyj, łącznie zmieniany 1 raz.
lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:38

Czy jest sposób, aby dać czujkę monitorującą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

Postautor: lukaszgos » 11 sty 2017, 10:54

Dzień dobry. Obecnie centrale Satel posiadają sporo możliwości. Natomiast przeszkodą może być twoja instalacja systemu alarmowego w budynku. Jeżeli montaż systemów monitoringu był zrobiony przyszłościowo to będzie można bez problemu zainstalować tego rodzaju czujkę. Natomiast spotkałem się z wieloma domami, w których montaż systemów alarmowych nie został do końca zrobiony z głową. Przykładowo centrala alarmowa została dobrana na styk - bez możliwości późniejszej rozbudowy alarmu - brak linii na dodanie następnych czujek alarmowych. Tu jest dobrze przygotowany schemat montażu alarmu w domu jednorodzinnym. Jak sam widzisz bez problemu można to wykonać na etapie budowy budynku. Później trzeba będzie znaleźć miejsce w domu, gdzie będzie najmniej kłucia ściany. Najlepiej jakieś pomieszczenie na poddaszu. Centrala systemu alarmowego jest zakładana zazwyczaj na strychu.

podobne tematy:

Wróć do „Wolna amerykanka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość