Potrzebuję firmy, która projektuje natryski prysznicowe na wymiar

Wolne tematy, możesz napisać co myślisz.
marekwirazka
Posty: 11
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:28

Potrzebuję firmy, która projektuje natryski prysznicowe na wymiar

Postautor: marekwirazka » 31 maja 2016, 10:30

Dzień dobry, poszukuje godnego polecenia wykonawcy, który para się robieniem natrysków prysznicowych na podany wymiar. Posiadam do zrobienia dwie kabiny. Pierwsza z nich musi być dopasowana do niepełnych wysokości w łazience na poddaszu. Będę wdzięczy o namiary na fachowców z Mazowsza.

podobne tematy:
lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:38

Potrzebuję fachowca, który robi kabiny prysznicowe na wymiar

Postautor: lukaszgos » 31 maja 2016, 10:40

Żadna osoba nie wie kiedy i gdzie wynaleziono szkło. Kilka wieków temu spostrzeżono, iż grzejąc piasek z popiołem, jesteśmy w stanie uzyskać twardy, półprzezroczysty surowiec - były to prekursor szklarza. W Syrii wytwarzano szkło przez szklarzy już 50 wieków temu. Stamtąd przybyło szkło do Egiptu i Europy. Szkło to jednak znacznie różniło się od znanego nam dziś używanego przez szklarza. Ówczesne szkło było matowe, nieprzejrzyste i nie miało wyraźnego koloru. Najstarszymi wyrobami szklanymi znalezionymi przez współczesnego człowieka są drobne kulki i wisiorki, których dawni Egipcjanie używali do przyozdabiania swoich ubrań. Najstarsze znalezione przez archeologów naczynie wykonane przez szklarza pochodzi z 1500 r p.n.e. Natomiast pierwsze szklane kielichy i flakony rozpoczęto robić dopiero ponad 1000 lat później (około 400 r p.n.e.). Prawdopodobnie jako pierwsi naczynia z dmuchanego, roztopionego szkła zaczęli robić Egipcjanie. To oni również, jako pierwsi opanowali umiejętność tworzenia szkła kolorowego. Poprzez wzbogacenie topionych surowców o znikomej ilości miedzi otrzymywali czerwony odcień. Około roku 200 p.n.e. umiejętność formowania kształtu butelek i karafek dotarła w rejony Morza Śródziemnego. Polegała ona na wprowadzeniu powietrza w długą cienką rurę, na końcu, której znajdowała się kropla roztopionego szkła. Tego typu rur (tzw. piszczeli) używa się po dzień dzisiejszy. Szkło zbliżone do tego które znamy współcześnie wytworzyli dopiero szklarze z Rzymu dodając do masy szklanej rud manganu. Dało im to możliwość uzyskać większą przezroczystość i nadać szkłu bardziej luksusowy charakter. Znaczny rozwój szklarstwa w Europie datuje się na IV w n.e. W wytwarzaniu szkła specjalizowano się wtedy na terenach obecnych Włoch, Francji, Hiszpanii. Ważnym ośrodkiem produkcji szkła przez szklarzy była też Wenecja a później wyspa Murano znana z wyrobów szklanych o bardzo wysokiej jakości do dziś. Robiono tam ówcześnie piękne lustra a także rozwijano nowe technologie produkcji nadające szkłu znacznie wyższą twardość i przezroczystość. Receptur procesu produkcji szkła bardzo pilnie strzeżono, co dało możliwość wyspie na osiągniecie pozycji niekwestionowanego lidera w produkcji luksusowych wyrobów szklanych. Witaj, czy rozważałeś ofertę tych ludzi ze stolicy szklarz Warszawa - posiadają bardzo ciekawe realizacje Obrazek Z tego co byłem w stanie zauważyć na ich witrynie www to właśnie mają w ofercie kabiny prysznicowe, które można zamontować na poddaszu. Jak ja wyposażałem u siebie łazienkę to nie było jeszcze tak rozwiniętego Internetu. Sam przymierzam się do skorzystania z ich usług podczas remontu w moim domu.

podobne tematy:
adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:47

Potrzebuję firmy, która wykonuje kabiny prysznicowe na wymiar

Postautor: adamniczyj » 31 maja 2016, 10:43

Dzień dobry, nie miałem pojęcia że są takie rozwiązania. Jestem w trakcie budowy domu i myślałem jak zrobić łazienkę na piętrze ze skosami. Taka kabina to strzał w 10. Muszę się dowiedzieć jak kształtuje się to cenowo. Dziękuje za namiary na tą firmę.

podobne tematy:

Wróć do „Wolna amerykanka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości